Ondra leze - do schodů

Původně jsem chtěl napsat něco o C# a mých pokusech s XAM a Bouncy Castle, ale raději napíšu něco o našem Ondrovi :-).

Dnes v podvečer si dal Ondra s obrovskou chutí 2x za sebou "výstup" do schodů. Miluje, když si po schodech může vylézt do patra a jde mu to docela hezky. Už dneska před mojí mamkou předvedl parádní výlez do patra, ale bez botiček to prostě není ono. Problém je s nožičkama, musíme mu dávat kotníčkové botky, protože se mu díky hemiparéze nožička deformuje a vytáčí ji ven. Moji mamku jeho výlez vyloženě nadchl. Ondrův vývoj postupuje pomalu, ale zlepšuje se. Už začíná i obšlapovat nábytek.

Blanka teď tráví volné chvíle (kterých má minimum) hledáním vhodných ortéz. Zkoušeli jsme i tejpování u Mgr. Baťi - pokud by byl zájem, předáme kontakt. Musím uznat, že se Ondrovi opravdu věnoval a poměrně mě udivil přístup, jaký k našemu pišišvorovi měl, čekal jsem, že bude relativně odměřený, ale nechal se od něj tahat za vousy apod.

Ondrův rehabiliťák, Bc. Klouček - ceněný nejen námi, ale evidentně i jeho kolegy, nám velmi ochotně podává dost informací a doporučuje nám ortézy, které vyrábějí v Ostravě. No ... s Ondrou bude do Ostravy velmi zajímavá cesta. Vlakem je to sice rychlé, ale Ondra je nezmar a cesta vlakem by byla opravdu náročná, zbývá proto jen náš TvýTý (rodinná webařská Škoda Fobie HTP). Nepochybuji o tom, že Ondru budou chtít vidět. Bohužel, doporučovaný typ ortézy prý je stále ve fázi testování a vychytávání much. Potřebovali bychom pro něj ještě ortézu na pravou ručičku, ale to zatím jen Blanka rozhazuje sítě co a jak ...

Bohužel v brzké době nebudeme moci cestovat, od prosince přestáváme kamkoliv cestovat kvůli Blance. Rozhodli jsme se, že Ondrovi pořídíme sourozence, no a jak to vypadá, od konce února by tu měl být další mrňousek. Jen doufám, že závěr neproběhne tak dramaticky jako u Ondry, ale naopak bude vše v klidu a pohodě.

Tags: