IBM DB2 Express-C - pokusy a experimenty

9.6.2007 jsem si ze stránek IBM stáhnul jejich databázi DB2 Express-C ve verzi 9.0. Podle propagačních materiálů se jedná o výkonnou relační/XML databázový server, který je podobně jako Oracle XE odlehčenou verzí plnohodnotného databázového serveru, takže by při vhodném návhu aplikace neměl být velký problém s přechodem na silnější verzi. Pro DB2 lze vyvíjet aplikace postavené nad Javou, .NETem, PHP, Perl, C/C++ a Ruby on Rails. Pomocí pureXML lze efektivně používat XML apod.

Pří instalaci na systému MS Windows na mě čekalo velmi milé překvapení, když na mě instalátor začal "mluvit" česky po celou dobu instalace a nejen při ní, ale i při vlastním provozování administračního rozhraní. Tahle databáze podle mě stojí za prozkoumání.

Přibližně po roce jsem se k DB2 vrátil a zkusil ji nainstalovat na svůj Debian, který mi běží v prostředí VirtualBox. Tentokrát se jednalo o verzi 9.5.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Allowed HTML tags: <img> <a> <em> <strong> <cite> <code> <var> <abbr> <acronym> <kbd> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <blockcode> <h1> <h2> <h3> <h4> <h5> <table> <tbody> <thead> <tfoot> <tr> <td> <th> <p>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • You can enable syntax highlighting of source code with the following tags: <code>, <blockcode>.
  • You may link to Gallery2 items on this site using a special syntax.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Je mi to moc líto, ale kvůli spamovacím robotům jsem musel zavést toto nepopulární opatření
Image CAPTCHA
Copy the characters (respecting upper/lower case) from the image.