Je Roman Joch idiot?

Dnes jsem četl článek od pana Romana Jocha na mém oblíbeném serveru Neviditelný pes, který se snažím číst od doby, kdy byl ještě na Eunetu a já na vysoké. To bylo cca v roce 1998-1999.

V tomto článku autor rozebírá, jak vlastně změnil názor na to, zda má Facebook, Twitter, Youtube ad. právo cenzurovat názory lidí, se kterými nesouhlasí a zda by se k těmto firmám nakonec nemělo přistupovat jako k monopolním vydavatelům. Článek je dobrý, nakonec přečtěte si ho ;-) Já při jeho čtení pěkně z hluboka zařval "To je ale idiot!!!". Když mu byly ty samé závěry, ke kterým došel, předkládány jeho čtenáři a oponenty, bylo to jako házet perly sviním. Marné bylo upozorňování na oligopol několika málo gigantů, marné byly jakékoliv argumentace o monopolu služeb.

Po rozdýchání se jsem došel závěru, že Roman Joch není zase takový idiot, za jakého jsem ho považoval, protože sice pozdě, ale přece pochopil, jak se věci se sociálními sítěmi mají.

A co vy? Těšíte se, až vám internetoví giganti a jejich práskači, jako jsou např. Elfové, pánové Kartous, Cemper a spol. zničí život jen proto, že máte jiný názor? Digitální totalita se blíží mílovými kroky.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Allowed HTML tags: <img> <a> <em> <strong> <cite> <code> <var> <abbr> <acronym> <kbd> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <blockcode> <h1> <h2> <h3> <h4> <h5> <table> <tbody> <thead> <tfoot> <tr> <td> <th> <p>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • You can enable syntax highlighting of source code with the following tags: <code>, <blockcode>.
  • You may link to Gallery2 items on this site using a special syntax.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Je mi to moc líto, ale kvůli spamovacím robotům jsem musel zavést toto nepopulární opatření
Image CAPTCHA
Copy the characters (respecting upper/lower case) from the image.